Новини

Свято Щедрівки в Буші

Трояни
Свято Щедрівки в Буші

   13–го січня у селі Буша, Ямпільського р-ну Вінницької області відбулося свято - Щедрівки. На свято з’їхалися майстри із всіх районів Вінниччини. Свої робити презентували майстри с. Клембівка, м. Вінниця, смт. Калинівка, смт. Тульчин, с. Щітки Вінницького р-ну, м. Ямпіль, Козятинський р-н., Шаргородщина, Мурованокуриловецький р-н, Піщанський р-н, Крижопільський р-н, Барський р-н, Гайсинський, с. Бубнівка , м. Жмеринка, Могилів-Подільський р-н, Чернівецький р-н, Тиврівщина, м. Піщанка, с. Писарівка, с. Гальжбіївка, с. Михайлівка  та інші.

  На святі виступали співучі ансамблі, майстри живопису, плетіння корзин, гончарства, плетінню прикрас з бісеру, а також виробів з металу та шкіри.

  Це свято відвідав відомий живописець Віктор Крижанівський, родом із села Клембівка. Він презентував ряд своїх витворів, на які могли подивитися всі бажаючі, чи придбати їх. Свій талант він виявив  будучи іще парубком. На початковому етапі він перемальовував малюнки з книг, а наступним кроком стали власні витвори. Картини цього художника написані не фарбами, а кольорами душі, кожного, хто на ними милується.

 І ще на святі були присутні майстри із села Гущенці Калинівського р-ну Володимир і Наталя Ігушеві, котрі представляли товари власного виробництва.  Корзинки на усі смаки, чудернацькі вази, незвичні хлібниці і підноси милували око відвідувачів свята.

  Всіх гостей свята зустрічали хорові музиканти в народних костюмах, а також смачна гаряча їжа та напої, що готувалися на вогнищі.

  Свято тривало до пізнього вечора. Цікаві розмови та веселі усмішки створювали незабутню атмосферу свята.

                                                                       З повагою Лубковська Л.І.

Фото по темі
Кількість переглядів: 12

Коментарі

Додати новий коментар