Новини

Подорож в «країну чудес»

Трояни
Подорож в «країну чудес»

Представники об’єднання «Трояни» з Вінниччини брали участь у Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства, що проходив на стадіоні «Олімпійський» в місті Києві 16-17 листопада. В ході форуму відбулося ряд ділових зустрічей з представниками влади. З замісником глави Адміністрації Президента – Павленком Ростиславом та його заступниками обговорювалось питання про створення єдиного національно-патріотичного центру при Адміністрації Президента України. Пояснювальну записку та проект Статуту отримали відповідальні представники Адміністрації Президента. Найближчим часом очікуємо на позитивну відповідь.

Врахувавши вже отримані дані та власний досвід від спілкування з молоддю учасники Всеукраїнського об’єднання «Трояни», дійшли висновку, що не існує чітко визначеної державної лінії та Стратегії національно-патріотичного виховання. Як викладачі шкіл так і вихователі вищих навчальних закладів не мають чіткої лінії, державної політики, ціннісних орієнтирів, і усі заходи проводять на свій розсуд. Тому виникла необхідність створення єдиного центру, який  би координував та визначав основні напрямки національно-патріотичного виховання та тлумачив державне поняття пунктів Стратегії національно-патріотичного виховання.

Щоб не бути голослівним для прикладу приведу не зовсім коректне поняття: Любіть Україну! Як неньку любіть, сестру, кохану, дружину, знайому, повію…, і кожен любить в міру свого духовного розвитку. Тож яким поняттям потрібно користуватися? Для прикладу в кінці приведу вірш Володимира Сосюри, в якому чітко вказувалось як раніше її любили, але ж у нас іде процес декомунізації і не кожен наважиться приводити до прикладу слова поета комуністичного минулого. Все начебто добре, та складається враження, що тільки людина з дуже багатою уявою зможе там далеко за обрієм побачити паростки державної політики щодо єдиної Стратегії національно-патріотичного виховання. Поки боряться між собою Міністерства та Відомства хто ж буде очолювати цей рух? Нам на місцях стало давно ясно, що при будь-якому відомстві це буде лише декларативне поняття, як Координаційні ради при обласних адміністраціях. А те як «добре» з ними співпрацювати ми добре переконались на власному досвіді. Тож для бажаючих все ж таки процитую видатного поета, який всім серцем любив Україну навіть у важкі часи.

З повагою Павло Сухаревський.

 

Володимир Сосюра

 

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.

 

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов'їну.

 

Між братніх народів, мов садом рясним,

сіяє вона над віками…

Любіть Україну всім серцем своїм

і всіми своїми ділами.

 

Для нас вона в світі єдина, одна

в просторів солодкому чарі…

Вона у зірках, і у вербах вона,

і в кожному серця ударі,

 

у квітці, в пташині, в електровогнях,

у пісні у кожній, у думі,

в дитячий усмішці, в дівочих очах

і в стягів багряному шумі…

 

Як та купина, що горить — не згора,

живе у стежках, у дібровах,

у зойках гудків, і у хвилях Дніпра,

і в хмарах отих пурпурових,

 

в грому канонад, що розвіяли в прах

чужинців в зелених мундирах,

в багнетах, що в тьмі пробивали нам шлях

до весен і світлих, і щирих.

 

Юначе! Хай буде для неї твій сміх,

і сльози, і все до загину…

Не можна любити народів других,

коли ти не любиш Вкраїну!..

 

Дівчино! Як небо її голубе,

люби її кожну хвилину.

Коханий любить не захоче тебе,

коли ти не любиш Вкраїну…

 

Любіть у труді, у коханні, у бою,

як пісню, що лине зорею…

Всім серцем любіть Україну свою —

і вічні ми будемо з нею!

 

1944

 

 

Кількість переглядів: 103