Стаття

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ'Я, ПРИ КОРИСТУВАННІ ПК

Трояни

ПЕРСОНАЛЬНІ КОМП'ЮТЕРИ (ПК) стали незамінними для сучасної людини як в побуті, так і в трудовій діяльності.

Комп'ютер дійсно може значно спростити повсякденне життя та роботу людини, але не слід забувати, що персональні комп'ютери є джерелом сильного електромагнітного випромінювання, яке нега-тивно впливає на загальний стан здоров'я особливо підростаючого покоління.

Встановлюючи ПК вдома ви повинні знати загальні вимоги до облаштування оргтехніки, а саме, що площа приміщення на одне робоче місце користувача ПК має становити 6 м2. Покриття підлоги повинно бути матовим, неслизьким, рівним, з антистатичними властивостями. Забороняється застосовувати для оздоблення інтер'єру полімерні матеріали (пластик, шпалери, що миються і т.д.).        При розташуванні елементів робочого місця користувача ПК слід враховувати робочу позу користувача, простір для його розміщення, можливість огляду елементів робочого місця та ведення записів, розміщення матеріалів, які використо-вуються користувачем.

Конструкція робочого місця має забезпечити підтри-мання оптимальної (зручної) робочої пози. Природне світло повинно падати збоку (бажано зліва). Але в жодному разі користувач ПК не повинен сидіти обличчям або спиною до вікна. Вікно доцільно обладнати вертикальними жалюзями.

Монітор повинен бути встановлений таким чином, щоб верхній край екрана знаходився на рівні очей. Екран монітора ПК має розташовуватися на відстані 60-70 см від очей користувача з урахуванням розміру шрифту та розміру самого екрану монітора.

         Клавіатуру слід розміщати на відстані 10-30 см від краю стола. Кут нахилу клавіатури до столу має бути 5°-15°.

Робочий стілець має бути підйомно-поворотним, що регу-люється за висотою, з кутом нахилу сидіння до 15° вперед або до 5° назад та кутом нахилу спинки в межах 1°-30° від вертикального положення, з підлокотниками змінними чи стаціонарними. Поверхня сидін-ня має бути напівм'якою плоскою, передній край заокругленим з нековзким пок-риттям, що легко чиститься та не електризується.

Якщо стілець не регулюєть-ся за висотою, то повинна бути підставка з рифленою поверх-нею і кутом нахилу опорної поверхні до 20° і бортиком по передньому краю висотою 1 см.

Відпочивайте протягом 15 хв. після кожної години роботи за ПК (робіть виробничу гімнас-тику та вправи для очей) і в жодному разі не працюйте за ПК більше 4 годин підряд.

Не рекомендується сидіти за ПК у позі "нога на ногу".

Кількість переглядів: 113